Architektura krajobrazu      2015-09-24 23:55:23

Pierwszy Dzień Jesieni

Uczniowie klasy I,II,III Technikum Architektury Krajobrazu, pierwszy dzień astronomicznej jesieni, spędzili na wycieczce przedmiotowej we Wrocławiu. Dzięki inicjatywie Pani Aleksandry Zmudy, przyszli architekci ogrodów, mogli zobaczyć między innymi: ogród japoński, ogród botaniczny i pokaz fontann. Wrocławski ogród japoński, to miejsce wyjątkowe, powstałe z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat, chociaż prawdziwie japońskiego charakteru nabrał dopiero, pod koniec XX wieku. W czasie zwiedzania ogrodu, rozpoznawania roślin oraz podziwiania orientalnych rozwiązań architektonicznych, uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale także mogli zasmakować ciszy i wytchnienia oraz nacieszyć się pięknem natury. Taka lekcja na pewno dostarczyła nie tylko wrażeń ale również wiedzy w szkole omawianej tylko teoretycznie.

KuenShangKwong o ogrodach
„ Ja poprzez księgi dyskurs wiodę,
Z tysiącem mędrców lekcje miewam.
Gdym wolny – cieszę się ogrodem:
Tu – druhem każdy kwiat,
a przyjaciółmi – drzewa.”
(Kot Filozoficzny)

Opracowanie: Aleksandra Zmuda