Gastronomia      2015-09-20 22:25:56

SUKCES KUCHARZY ZS2 W KONKURSIE GASTRONOMICZNYM

18 września w finale konkursu gastronomicznego „Najlepsza potrawa regionalna – wspomnienie dzieciństwa” kucharze z Zespołu Szkół Nr 2:Kamil Gryz i Krystian Nowak z klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką Pani Iwony Barczyńskiej,zajęli I miejsce. W konkursie rywalizowali z reprezentantami szkół z Konina, Kalisza, Kępna, Pleszewa i Marszewa. Wszystkie drużyny przygotowały wspaniałe potrawy. Jury najwyżej oceniło delikatny pasztet z gęsi z sosem z marynowanych borowików, który przygotowali uczniowie z Ostrzeszowa. Ich zadaniem było również przedstawienie związku potrawy z regionem oraz wspomnieniami z dzieciństwa. Uczniowie doskonaleporadzili sobie zarówno z serwowaniem potrawy jak i prezentacją tradycji kulinarnych ziemi ostrzeszowskiej. Atmosfera podczas konkursu była bardzo przyjazna. Mimo rywalizacji, uczestnicy służyli sobie pomocą, z zaciekawieniem obserwowali dekoracje stołów i próbowali potraw przygotowanych przez rówieśników z innych szkół. Dzień upłynął nam pracowicie, z dużą dawką wrażeń i emocji. Brawa dla naszych kucharzy!!!

Opracowanie: Sekretariat