Gastronomia      2015-09-16 00:43:19

KONKURS „NAJLEPSZA POTRAWA REGIONALNA – WSPOMNIENIE DZIECIŃSTWA”

Uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Kamil Gryz i Krystian Nowak stanęli do rywalizacji w Regionalnym Konkursie Wiedzy Rzemieślniczej na najlepszą potrawę. W Ostrzeszowie od 10 lat odbywa się Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi, dlatego uczniowie postanowili przygotować przepis na „Delikatny pasztet z gęsiny z sosem z dodatkiem marynowanych borowików”. Lekko ostry smak sosu idealnie skomponował się z delikatnym pasztetem i powstała wspaniała propozycja, która zachwyciła jury konkursowe. Nasza drużyna przeszła do II etapu konkursu i zaprezentuje swoją potrawę podczas finału 18 września w Zespole Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie. Za reprezentantów naszej szkoły będziemy trzymać kciuki, a o wynikach konkursu poinformujemy wkrótce.

Opracowanie: Justyna Śmiatacz - Skorupska