Język polski      2015-09-07 19:51:18

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 czytają „Lalkę”

5 września 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 pod opieką polonistki Pani Justyny Śmiatacz – Skorupskiej, wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Lalki” Bolesława Prusa. Czytanie odbyło się w pięknej czytelni biblioteki w Grabowie nad Prosną. Jako pierwsza z tekstem Prusa zmierzyła się młodzież. Ich udział jest świadectwem zainteresowania młodych ludzi literaturą polską. Przyszli technicy zaprezentowali wysoki poziom interpretacji tekstu. Przedstawiciele władz, radni miejscy i powiatowi, pracownicy urzędu oraz mieszkańcy Grabowa nad Prosną przeczytali fragmenty „Pamiętnika starego subiekta”. Na zakończenie przy kawie i pysznych deserach oglądano fragmenty ekranizacji powieści ilustrujące przeczytane fragmenty. Uczestnicy rozrzewnieniem wspominali swoje pierwsze spotkanie z „Lalką” w latach szkolnych. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie zgromadzi równie wielu chętnych do wspólnego czytania.

Opracowanie: Justyna Śmiatacz - Skorupska