Ogólny      2013-10-24 22:10:46

XIII Dzień Papieski

Z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Papieżowi Polakowi.

W dniu 13 października obchodzony był już po raz XIII Dzień Papieski. W tym roku hasło przewodnie tego dnia brzmiało: "Jan Paweł II - papież dialogu". Z tej okazji młodzież naszej szkoły przygotowała Akademię, w której ukazała Papieża jako tego, dla którego dialog z człowiekiem był nieodłączną częścią Jego posługi, jako Głowy Kościoła. Zebrani na Akademii poprzez wysłuchanie narracji, wierszy i piosenek, a także prezentację multimedialną mogli przypomnieć Osobę tego Wielkiego Polaka, Wielkiego Człowieka, Wielkiego Papieża, błogosławionego Jana Pawła II. Młodzież przypomniała naukę Papieża, szczególnie tą, skierowaną do nich, ludzi młodych tak bliskich Jego sercu . Każde słowo Jana Pawła II było przepełnione miłością, życzliwością i troską o prawdziwe dobro młodzieży. Swoim życiem Ojciec Święty także ukazywał, że mimo trudności można żyć pięknie i mądrze. Z pewnością był niekwestionowanym autorytetem dla każdego. Słowa wielokrotnie przez Papieża powtarzane " jesteście moją nadzieją" zobowiązują do wypełnienia tej nauki. Nie zawiedźmy tego zaufania, które w nas pokładał.

Opracowanie: archiwum