Ogólny      2015-06-24 00:08:45

I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Powiatu Ostrzeszowskiego w Zespole Szkół Nr 2

W dniu 11 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa I Pomocy. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 10 szkół z terenu Powiatu Ostrzeszowskiego ( 7 gimnazjów i 3 szkoły ponadgimnazjalne ). W pierwszej części zawodów pięcioosobowe zespoły zmagały się z częścią teoretyczną, a następnie przystąpiły do zadań praktycznych. Na pięciu stacjach pozoracji uczniowie mieli za zadanie rozpoznanie urazów i udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Sędziowie zwracali uwagę szczególnie na bezpieczeństwo ratowników, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, udzielenie pierwszej pomocy, umiejętności samodzielnego działania każdego z ratowników, kierowanie zespołem i praca zespołowa drużyny. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna Niepublicznego Gimnazjum w Ostrzeszowie, II miejsce Gimnazjum Nr 1 w Ostrzeszowie i III miejsce egzekwo Gimnazjum w Siedlikowie i Gimnazjum Nr 2 w Ostrzeszowie. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Ostrzeszowie, II miejsce Zespół Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie i III miejsce Zespół Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie. Należy podkreślić, że poziom umiejętności tych drużyn był bardzo wyrównany, a o klasyfikacji decydowała minimalna różnica punktowa. Organizatorem Mistrzostw był Zespół Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie i Grabowskie Centrum Ratownictwa. Nad całością czuwała pielęgniarka i zarazem Instruktor Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zarządzie Głównym pani Małgorzata Fuhrmann. Dziękujemy ratownikom Straży Pożarnej, pielęgniarkom i higienistkom szkolnym oraz młodzieży z ZHR-u za pomoc, współpracę i zaangażowanie. Na zakończenie zawodów, kiedy emocje już trochę opadły młodzież dopytywała czy za rok też odbędą się takie zawody, bo bardzo chcieli by w nich uczestniczyć. Organizatorzy odpowiadają – tak. Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy:

- Małgorzata Fuhrmann