Język angielski      2015-06-19 00:23:37

Angloscrabble 2015

16 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej miał miejsce finał III Powiatowego Konkursu ‘Angloscrabble’16 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej miał miejsce finał III Powiatowego Konkursu ‘Angloscrabble’ Zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego – p. Katarzynę Dembską i p. Katarzynę Kubiak-Moś. Konkurs, obejmujący swym zasięgiem cały powiat, adresowany jest do uczniów szkół średnich, którzy interesują się językiem angielskim i pragną w ciekawy sposób rozwijać swój lingwistyczny talent. Podczas rywalizacji na zielonej planszy Scrabble® uczniowie mogą sprawdzić swoje kompetencje - jednocześnie i lingwistyczne, i strategiczne, w rywalizacji z uczniami innych szkół, walcząc o puchar ”Master of Scrabble” dla najlepszej szkoły. Eliminacje szkolne odbyły się 10 czerwca, w których wzięło udział łącznie 185 uczniów z ostrzeszowskich szkół średnich powiatu ostrzeszowskiego.. Do półfinału zakwalifikowały się trzy dwuosobowe drużyny z wszystkich szkół, rozgrywając ze sobą po dwie 30-minutowe partie. W finale natomiast walczyła już tylko jedna, najlepsza drużyna z każdej szkoły.
Ostatecznie na podium stanęli:
MIEJSCE I: Edyta Wieczorek i Aleksandra Derlińska z ZS Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 193pkt.
MIEJSCE II: Daria Klada i Anita Pokusińska z I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 184pkt.
MIEJSCE III: Aleksandra Kusza i Jadwiga Sip z ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. W Ostrzeszowie - w finale uzyskały 162pky. Puchar MASTER OF SCRABBLE w tym roku powędrował do ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie, za łączną, największą sumę punktów z wszystkich rozgrywek: 1089pkt. Laureaci, prócz lauru zwycięstwa otrzymali zestawy do gry Scrabble® i inne literowe gry planszowe.
Koordynatorzy konkursu, w imieniu Organizatora, dziękują Starostwu Powiatowemu za objęcie imprezy honorowym patronatem oraz nauczycielom języka angielskiego ostrzeszowskich szkół za przygotowanie młodzieży do konkursu. Wszystkim gratulujemy wspaniałych wyników, dziękujemy za wspólną zabawę, i już zapraszamy do potyczek w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku

Opracowanie: Dembska Katarzyna i Kubiak Katarzyna