Samorząd      2013-10-10 21:15:03

Otrzęsiny klas pierwszych

9.10.2013 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd szkolny na wesoło włączył "pierwszaków" do społeczności szkolnej.

9.10.2013 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski długo obmyślał jakby tu przyjąć rówieśników do społeczności szkolnej. Młode koty zostały najpierw naznaczone dorysowanymi wąsami. Na tydzień przed planowaną uroczystością samorząd zaplanował dla nich zadanie, które polegało na nakręceniu teledysku do wybranego dla nich utworu. Miało to zaangażować ich do pierwszej, wspólnej pracy zespołowej. Prawie wszystkie klasy wykazały się w tym względzie kreatywnością i wyraźnie dobrze bawiły się realizując to przedsięwzięcie. Filmy były oceniane przez surowe jury w składzie: Pan Ziemisław Szmaj - w-ce dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Mańkowska - współopiekun Samorządu Szkolnego oraz Marysia Cebulska jako przedstawicielka samorządu. Następnie klasy pierwsze rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: rysowanie portretu wychowawcy i wykazanie się wiedzą na jego temat , rozpoznawanie co znajduje się w koktajlu pierwszaka, taniec z balonem oraz rozpoznawanie do czego służą różne dziwne przedmioty, których kopalnią okazało się zaplecze sali fizycznej oraz prywatna kolekcja Pana Witolda Pelki. Rywalizacja była zażarta aż do ostatniego zadania. Na koniec dwie drużyny, które zyskały największą liczbę punktów przeciągały między sobą linę. Ostatecznie wygrała klasa 1 LA zdobywając paczkę Grześków oraz dzień bez pytania. Pozostali uczestnicy dla osłody otrzymali cukierki. Na zakończenie całej uroczystości przewodniczącym klas symbolicznie obcięto ogony co oznaczało przyjęcie do społeczności szkolnej. Życzymy jeszcze raz wszystkim pierwszakom powodzenia w szkole i tego aby zawsze się w niej dobrze czuli.
Opiekun samorządu
Ewa Karwacka