Język niemiecki      2015-06-16 00:17:47

V Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

„Zaśpiewali imponująco, zagrali na gitarach oraz na keyboardzie, zrobili widowiskowe show” – tak można podsumować eliminacje finałowe V POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ, które odbyły się 11 czerwca 2015 w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Celem konkursu było pokazanie, iż można uczyć się języków obcych łącząc przyjemne z pożytecznym oraz stworzenie młodzieży szansy zaprezentowania talenu wokalnego oraz umiejętności językowych w środowisku lokalnym. Muzykalna aura jaką otoczyli nas wokaliści dostarczyła publiczności wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Finalistów oklaskiwali nie tylko ich rówieśnicy, rodzice i jurorzy ale również zaproszeni goście:
  • -starosta ostrzeszowski- pan Lech Janicki
  • -wicestarosta ostrzeszowski-pan Adam Mickiewicz
  • -burmistrz miasta i gminy Ostrzeszów-pan Mariusz Witek
  • -przewodnicząca Rady Powiatu-pani Marianna Powązka
  • -dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej- pan Witold Jakubczyk
  • - dyrektor gimn. Nr 2 im. Karola Wojtyły w Ostrzeszowie-pani Maria Kapelańczyk
  • -dyrektor gimnazjum im. Ks. Zdzisława Peszkowskiego w Krążkowach-pani Małgorzata Hadas
Bardzo cieszy nas fakt, że konkurs, po raz kolejny, spotkał się z tak ogromnym entuzjazmem wśród lokalnej młodzieży. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 22 uczniów, a w eliminacjach finałowych swoje walory wokalne oraz umiejętności językowe pokazało 13 uczestników, z których 8 reprezentowało szkoły gimnazjalne powiatu ostrzeszowskiego, natomiast jedna gimnazjalistka reprezentowała powiat kępiński. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wystąpiło 4 finalistów. Warto podkreślić, że 4 wokalistów zaśpiewało przy akompaniamencie swoich koleżanek lub kolegów. Umiejętności językowe wokalistów oceniali jurorzy w składzie:
  • -pani Katarzyna Kubiak-Moś, nauczyciel języka angielskiego
  • -pani Anna Klusak, nauczyciel języka niemieckiego
  • -pan Andrzej Lamek, założyciel szkoły językowej Nova Centrum i fundator nagrody głównej.
Natomiast walory wokalne artystów ocenił pan Adam Fulara - gitarzysta i lider grupy muzycznej Full-X. Warto podkreślić, iż zgodnie z regulaminem konkursu żaden z jurorów nie był opiekunem żadnego z wykonawców, uczestnicy mogli więc liczyć na pełen obiektywizm ze strony jurorów. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali bogaty warsztat zdolności wokalnych i językowych. Niewątpliwie występy sceniczne finalistów potwierdziły ich wielką klasę. Gromkimi brawami oklaskiwano również pozakonkursowy występ siedmioletniego Oscara Gomółki, który wykonał repertuar ‘We’re the champions’. Występ Oskara był dedykacją dla wszystkich uczestników V edycji konkursu. Wysoki poziom artystyczny wokalistów spowodował, że jurorzy nie mieli łatwego zadania w nominowaniu zwycięzców. Oto laureaci:
Kategoria: Szkoły gimnazjalne
I miejsce Zofia Gorzelanna
II miejsce: Martyna Bacik
III miejsce: Aleksandra Wieczorek
Wszystkie laureatki są uczennicami Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Ostrzeszowie; opiekunem dziewcząt był pan Janusz Łacina. Wyróżnienie: Marietta Pastucha z gimnazjum ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedlikowie, opiekun: pani Edyta Zygmunt-Jędrzejak.
Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Dominika Pieczonka z Zespołu Szkół nr 2, opiekun: Andrzej Kułak,
II miejsce: Katarzyna Piechota z I LO, opiekun: Natalia Świstak-Trawińska,
III miejsce: Vanessa Hańdziuk z Zespołu Szkół nr 1, opiekun: Justyna Mak,