Ogólny      2015-06-09 21:01:44

Pokaz bezpiecznych i ciekawych doświadczeń z chemii

Dnia 1 czerwca z inicjatywy i pod nadzorem nauczyciela Pana Tomasza Jurkiewicza w naszej szkole na lekcji chemii odbył się fascynujący i bezpieczny pokaz doświadczeń w wykonaniu dwóch zdolnych uczniów. Ich praca została nagrodzona brawami, ocenami a podziwiała ją cała klasa. Był to także nasz sposób na świętowanie Dnia Dziecka jak i ciekawe podsumowanie nauki chemii w roku szkolnym 2014/2015. Byliśmy zaopatrzeni w pogotowiu w gaśnicę, dostęp do wody został zapewniony, okna i drzwi były pootwierane zgodnie z zasadami bhp. Nauczyciel przed lekcją został również poinformowany o planowanym przebiegu doświadczeń. Nie ma jak na własne oczy zobaczyć na czym polega nauka chemii i zainteresować nią uczniów. Doświadczenia na bieżąco opisywaliśmy, a ich przebieg zapisywaliśmy na tablicy. Oby było więcej w przyszłości tak zdolnych uczniów jak Patryk i Dawid.

Opracowanie: Tomasz Jurkiewicz