Ogólny      2015-06-02 12:34:22

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno’ 2015

29 maja dwoje uczniów z naszej szkoły, Pamela Braun i Piotr Noculak z kl. 2LA, pod opieką p. Katarzyny Dembskiej wzięło udział w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble w Kutnie. O 10:30 Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie uroczyście powitało aż 118 młodych zawodników z 41 szkół z 23 miejscowości z całej Polski. Podczas pięciu rund rozgrywek, nad którymi czuwał sędzia Polskiej Federacji Scrabble, Maciej Śliwa, dwuosobowe reprezentacje szkół walczyły o tytuł Mistrza Polski w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Mistrzostwa zakończyły się o 16:30 uroczystym rozdaniem pucharów, dyplomów, nagród i licznych upominków. W kategorii szkół podstawowych Mistrzem Polski w Scrabble została Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie. W kategorii szkół gimnazjalnych Mistrzem zostali gospodarze - Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, a w kategorii szkól ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza powędrował do drużyny z IV Liceum Ogólnokształcące z Zabrza. Nasi uczniowie, Pamela i Piotr, ostatecznie zajęli 14 miejsce, co było naprawdę nie lada wyzwaniem. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom oraz składamy duże brawa dla organizatorów turnieju, którzy jak zawsze przygotowali Mistrzostwa na najwyższym poziomie. Wszyscy pasjonaci gry wiedzą, że scrabble jednocześnie uczą i bawią, więc uczestnictwo w tej imprezie było czystą przyjemnością, tak dla uczniów jak dla ich opiekunów.

Opracowanie: Dembska Katarzyna i Kubiak Katarzyna