Język angielski      2015-05-27 23:11:02

ANGLOTEATRALIA 2015

26 maja br. w ramach I edycji „ANGLOTEATRALIÓW”, Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie gościł w swych murach The Bear Educational Theatre z edukacyjnym przedstawieniem.W języku angielskim pt. „The Detectives”. W przedstawieniu wzięli udział także uczniowie i nauczyciele z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie, oraz Gimnazjum w Siedlikowie. W przedstawieniu wzięli udział także uczniowie i nauczyciele z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie, ZS Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie, oraz Gimnazjum w Siedlikowie. The Bear Educational Theatre, jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze, a specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Przedstawienia te wystawiane są przez profesjonalnych nauczycieli - aktorów, z przeznaczeniem dla grup młodzieży szkolnej uczącej się języka angielskiego, na różnym poziomie zaawansowania językowego. Obecnie teatr ma w swojej ofercie 14 różnych spektakli, które regularnie wystawia dla setek szkół w całej Europie. Sztuka wystawiona na scenie ZS Nr 2, pt. "The Detectives", przedstawia interaktywną intrygę kryminalną, w której widzowie stają się jednocześnie detektywami. Fabuła rozgrywa się na scenie wędrownego kabaretu w Anglii, wśród trojga artystów: Michael Kay jest magikiem, jego żona, Sylvia Kay, tancerką, natomiast ich przyjaciel, Christopher O'Connel, klaunem. Pewnego fatalnego wieczoru, jedno z nich ginie na scenie w niewyjaśnionych okolicznościach... "The Detectives" należy do najpopularniejszych tytułów tego teatru. Spektakl był już odgrywany setki razy w wielu europejskich krajach. Zawartość językowa sztuki jest dość prosta (poziom pre-intermediate/intermediate), dzięki czemu podczas przedstawienia cała publiczność bawiła sie wybornie. Spektakl trzymał w napięciu wszystkich, niosąc przy tym spory ładunek komiczny - oparty na kabaretowych gagach oraz zabawnych relacjach pomiędzy postaciami. Organizatorki mają nadzieje, że zapoczątkowane w tym roku „ANGLOTEATRALIA” staną sie imprezą cykliczną, a w przyszłości zasięgiem swym obejmą dużo więcej szkół naszego powiatu. Kontakt z żywym językiem angielskim na teatralnej scenie jest z pewnością niecodziennym doświadczeniem, tak dla wszystkich uczących sie, jak i dla samych nauczycieli. Aktorskie trio, które wystawiało "Detektywów" - Polka, Amerykanin i Brytyjczyk (wszyscy mieszkający na stałe w czeskiej Pradze) już wyrazili radość z obiecujących prognoz na spotkanie z ostrzeszowskimi widzami w przyszłym roku.

Opracowanie: Dembska Katarzyna i Kubiak Katarzyna