im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie

Mechanika      2015-05-01 19:50:37

Uczniowie na praktykach zawodowych w Czechach – podsumowanie

Dnia 25 kwietnia powróciła do kraju grupa 7 uczniów III klasy technikum pojazdów samochodowych. Uczniowie przez dwa tygodnie odbywali praktyki zawodowe w Czechach w ramach projektu „ Organizowanie praktyk zagranicznych dla uczniów technikum” ( projekt współfinansowany przez Unię Europejską, realizowany w ramach programu Erasmus+), gdzie zdobywali doświadczenie zawodowe w serwisach takich marek jak Skoda, Scania, Daf, czy Suzuki. Dzięki uczestnictwu w praktykach uczestnicy mobilności mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w branży motoryzacyjnej w Czechach. Wyjazd był dla uczniów doskonałą okazją do uzyskania nowych umiejętności, a także atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, dzięki przygotowanym przez partnera czeskiego atrakcjom kulturowym. Wszyscy uczestnicy projektu zgodnie twierdzą, że możliwość uczestniczenia w projekcie była dla nich niezapomnianym, przeżyciem i przede wszystkim, że „ Warto było”! Przypomnijmy, że uczniowie zakwalifikowani do udziału w zagranicznej mobilności wytypowani zostali w drodze kilkuetapowego procesu rekrutacji. Podobna szansa otwiera się przed uczniami obecnej II klasy technikum samochodowego, którzy na podobne praktyki będą mogli wyjechać w przyszłym roku. Zatem zachęcam do wytężonej pracy, aby za rok 7 uczniów obecnej klasy II również mogło powiedzieć: „ Warto było!”.

Opracowanie: Ewelina Ulichnowska-Kosik