Gastronomia      2015-04-21 10:08:46

Projekt uczennic

W dniu 30.03.2015 w Zespole Szkół nr 2 w budynku przy ul. Zamkowej odbyły się jednodniowe warsztaty dla dzieci pt. „Gastronomia i jej tajemnice”.Kurs trwał 2 godziny i wzięło w nim udział 15 uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrzeszowie. Podczas zajęć dzieci uczyły się wykonywać tanimi i domowymi sposobami apetycznie wyglądające babeczki zwane muffinkami. Aby dzieci poczuły się jak prawdziwi kucharze, każde z nich otrzymało profesjonalną czapkę kucharza. Grupę podzielono na 5 - osobowe zespoły. Każdy zespół piekł własne babeczki, które później dekorował kolorową masą z bitej śmietany oraz różnego rodzaju posypkami - ozdobami. W trakcie oczekiwania na upieczenie babeczek dzieci przelewały swoje pomysły na papier w postaci rysunków. Niektóre z nich uwieczniło na nich nie tylko babeczki, ale także wykonało rysunki dla swoich opiekunów. Po upieczeniu i wystygnięciu muffinek każdy z uczestników tworzył swoją własną oryginalną babeczkę, którą później skonsumował. Mali kucharze świetnie się bawil,i poznając tajniki kuchni. Każdy z nich otrzymał certyfikat ukończenia warsztatów a także muffinkę do konsumpcji w domu. W trakcie projektu robiono zdjęcia, do których uczestnicy chętnie pozowali. Warsztaty były projektem animacyjnym wykonywanym w ramach przedmiotu wiedzy o kulturze przez uczennice klasy IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego w naszym zespole szkół.
  • Julita Sarenek
  • Luiza Szczepaniak