Ogólny      2015-04-07 21:57:23

Dzień prezedsiębiorczości w Zespole Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie.

25 marca 2015 r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego "Dnia przedsiębiorczości", programu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Realizowany jest on we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
"Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej poprzez odbycie jednodniowych praktyk w wybranym przez siebie miejscu pracy.
Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej chętnie włączyli się do akcji. W sumie 183 uczniów szkoły uczestniczyło w projekcie odbywając praktyki w 42 firmach i instytucjach. Dzięki temu mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym miejscu pracy, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Do akcji włączyły się następujące firmy i instytucje: Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe, Urząd Skarbowy, Kryta Pływalnia Oceanic-Kawiarnia, GFM Rusztowania w Grabowie, Restauracja Dworek, Zajazd Ostrzeszów. Jerzy Andrzejewski, Sklep ogrodnik. Renata Kolińska, Biuro Podróży „Kwiat pustynni” w Ostrowie Wlkp., Agromet sp. z o.o., Restauracja „Dwór Stary Chotów”, „Ogrodnictwo” Kempa, Fabryka Mebli „UNIMEBEL” Jan Mucha, „MEBLECH” Lech Banaś, MAYR POLSKA sp. z o.o., Powiatowa Komenda Straży Pożarnej, „ POLLENA” Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej Sp. z o.o., PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o., Publiczne Przedszkole w Kraszewicach, Ratownictwo Medyczne Wawrzyniak w Ostrzeszowie, Apteka Zdrowie mgr Danuta Łuszczek, Ośrodek jeździecki ATENA Witold Hudzik, Biuro Rachunkowe RABAT, Fabryka Aparatury Elektrycznej EMA-ELFA Sp. z o.o., Fabryka Fryzur Katarzyna Jagielska, Gimnazjum im. Orła Białego w Doruchowie, Gimnazjum nr 2 im. Karola Wojtyły w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Kraszewicach, Salon fryzjersko-kosmetyczny M&M visage w Ostrzeszowie, PPHU Mwm MEBLE Produkcja Mebli tapicerowanych Marek Wojtasik, PPHU BOREX Import-Eksport Kraszewice, Publiczne Przedszkole nr 6 im. Kubusia Puchatka w Ostrzeszowie, Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Grabowie, Rembit FHU Sławomir Widerski w Ostrzeszowie, Trasko INWEST sp. z o.o., Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrzeszowie, Gminny Ośrodek Kultury Brzeziny, Studio Urody Perła Aleksandra Raszewska w Kraszewicach, ALDAR IMPORT-EKSPORT Idczak Dariusz w Grabowie, FAMEL Sp. z o.o. o. Wieruszów, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Anna Organista w Bukownicy oraz Usługi Transportowe Karol i Marek Pauś Szklarka Przygodzicka.
Program został przyjęty przez uczestników z dużym entuzjazmem. Zarówno uczniowie jak i pracodawcy docenili walory projektu, wyrażając chęć współpracy w tym zakresie w następnych latach. Być może dla niektórych absolwentów ZS Nr 2 zaowocuje to również podpisaniem umowy o pracę.

Opracowanie: Ewa Karwacka i Dorota Kusiak