Język niemiecki      2015-01-31 20:53:18

Deutsch-Wagen-Tour z wizytą w Zespole Szkół Nr 2!

W miniony poniedziałek (19.01.2015) w podróż kolorowym "Deutsch-Wagen" wybrała się pani Hanna Krężlewska - lektorka wrocławskiego oddziału Deutsch-Wagen-Tour.

Docierając do naszej szkoły przywiozła wiele pozytywnych wrażeń a jej wizyta zaowocowała dwugodzinnymi warsztatami języka niemieckiego. W tym dniu lekcje języka niemieckiego z udziałem uczniów klas liceum i technikum naszej szkoły przybrały zupełnie odmienny charakter. Uczniowie zamiast podręczników i zeszytów otrzymali kolorowe pisaki, balony, mnóstwo plakatów i wiele innych materiałów dydaktycznych, mających zapewnić dobrą zabawę. Celem nadrzędnym projektu Deutsch-Wagen-Tour jest motywowanie uczniów do nauki i inspirowanie nauczycieli poprzez niekonwencjonalną formę zabaw i gier.

Niemieckie domino o tematyce muzycznej sprawiło uczniom wiele radości. Niezwykle ciekawym i barwnym elementem okazały się zabawy z użyciem chusty Klanzy, która łączy wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruchowe, zapewniając wesoły nastrój i odprężenie. Quiz muzyczny pozwolił uczestnikom na zapoznanie się z niemieckimi wykonawcami współczesnej sceny muzycznej. Wysłuchaliśmy utworów takich wykonawców jak: Xavier Naidoo, Cassandra Steen, Tokio Hotel, Rammstein, Juli, Tim Bendzko i Bushido.

Punktem kulminacyjnym okazał się występ uczniów, wykonujących piosenkę w rytmie hip-hop. Na szczególną pochwałę zasługują uczennice z klasy 2 bLO, których talent muzyczny i nowatorską interpretację można podziwiać na stronie internetowej naszej szkoły. Zwycięski zespół został nagrodzony prezentami.

Działania Goethe-Institut Polen w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour mają na celu promocję języka niemieckiego i zostały uznane za nowatorskie, dlatego odznaczono projekt certyfikatem "EUROPEAN LANGUAGE LABEL" - europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Poniedziałkowe spotkanie potwierdziło zasadę, że można: "uczyć, bawiąc". Jasne, że klar...

Opracowanie: Anna Klósak