Język angielski      2015-01-12 23:19:14

Wizyta wolontariuszy

Od 12. 01.14 gościmy w naszej szkole Miguela i Agustinę - wolontariuszy z Peru oraz z Argentyny.

W spotkaniu zapoznawczym wzięły udział klasy: 2aLO (profil językowo-informatyczny) oraz 2bLO (profil turystyczno-europejski). Podczas spotkania wolontariusze w ciekawy sposób zaprezentowali historię, geografię i kulturę swoich krajów. Po spotkaniu uczniowie klasy 2bLO oprowadzili Agustinę i Miguela po szkole. Wielkie zainteresowanie wzbudził budynek warsztatów szkolnych, szczególnie klasy, w których nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne.

Wolontariusze będą gościć w naszej szkole do piątku i każdego dnia będą uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego oraz hiszpańskiego, prowadząc konwersacje z poszczególnymi grupami językowymi.

Nasi uczniowie spędzą z Agustiną i Miguelem również wtorkowe i środowe popołudnie. Mamy nadzieję, że wspólna gra w kręgle i siatkówkę oraz wizyta na basenie i w kinie będą nie tylko ciekawą przygodą, ale również niezapomnianą okazją do praktycznej nauki języka angielskiego i hiszpańskiego. Tego serdecznie życzę wszystkim uczniom, którzy zgodzili się pomóc w uatrakcyjnieniu pobytu wolontariuszy w Ostrzeszowie.

Opracowanie: Katarzyna Kubiak-Moś