Ogólny      2014-10-13 20:46:43

Dzień Edukacji Narodowej

Dziśw ZS nr 2 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Akademia przebiegała w atmosferze powagi,ale również były elementy humorystyczne,szczególnie w podczas części artystycznej.

Uroczystość rozpoczął swoim wystąpieniem pan dyrektor W. Jakubczyk, który mówił o powadze jutrzejszego święta oraz o misji, z jaką wiąże się zawód nauczyciela.
Następnie pan dyrektor złożył wszystkim pracownikom życzenia, zwracając uwagę na wyjątkowość profesji nauczycielskiej. Z życzeniami wystąpiła również przewodnicząca rady rodziców która zwróciła uwagę na silny związek jej rodziny z naszą szkołą. Jednak najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia było ślubowanie pierwszoklasistów, którzy dziś w pełni zostali włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły.
Dzisiejszą uroczystość przygotował pan W.Pelka wraz z uczniami, którzy uświetnili ja zabawnymi scenkami kabaretowymi o tematyce obrazującej życie szkoły i rozbawili nimi zgromadzonych, wywołując głośny uśmiech. Podczas uroczystości wystąpił również zespół The Foomix, który pod wodzą pana A.Fulary zaprezentował dwa utwory muzyczne.

Opracowanie: archiwum