Ogólny      2021-06-18 00:00:00

LEKCJE INTERKULTUROWE

17 czerwca w kolejnej odsłonie lekcji interkulturowych wraz z uczniami klasy 3La Jagodą Jarzyną, Martyną Leśniak, Julią Łaciną i Jakubem Kłokowskim zawitaliśmy do egzotycznej Indonezji.
 Podczas godzinnego spotkania mieliśmy okazję porozmawiać po angielsku ze studentami I roku wydziału anglistyki z uczelni Negeri Manado oraz z ich wykładowczynią Deisyi. Uczelnia ta znajduje się w środkowej Indonezji na wyspie Celebes, która obok Jawy, Sumatry i Borneo stanowi jedną z czterech Wielkich Wysp Sundajskich.
 Tematem prezentacji, której wysłuchaliśmy ze strony Indonezyjczyków był najnowsze technologie, gadżety elektroniczne, media społecznościowe, ich pozytywny i negatywny wpływ na zdrowie młodych ludzi, sposoby jak osiągnąć cyfrowy detoks, a także zalety wynikające z czytania książek.
 Warto podkreślić, że nasi uczniowie na każdym etapie prezentacji angażowali się aktywnie w dyskusję, dzieląc się swoimi czytelniczymi upodobaniami oraz doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem portali społecznościowych. Był też czas na to, aby zadać stronie Indonezyjskiej pytania na temat ich kraju. I tak uczniowie porównywali podobieństwa flag, dopytywali o oficjalny język (700 różnych języków), liczbę wysp (17,000!), a nawet próbowali swoich sił po indonezyjsku (Selamat Pagi-dzień dobry).

Małgorzata Przybył

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny