Ogólny      2014-06-14 23:08:43

II Powiatowy Konkurs

13 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej miał miejsce finał II Powiatowego Konkursu "Angloscrabble\'.

Zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego ? p. Katarzynę Dembską i p. Katarzynę Kubiak-Moś.
Konkurs, obejmujący swym zasięgiem cały powiat, adresowany jest do uczniów szkół średnich, którzy interesują się językiem angielskim i pragną w ciekawy sposób rozwijać swój lingwistyczny talent. Podczas rywalizacji na zielonej planszy Scrabble? uczniowie mogą sprawdzić swoje kompetencje - jednocześnie i lingwistyczne, i strategiczne, w rywalizacji z uczniami innych szkół, walcząc o puchar ?Master of Scrabble? dla najlepszej szkoły.
Eliminacje szkolne odbyły się 4 czerwca, w których wzięło udział łącznie 215 uczniów z ostrzeszowskich szkół średnich powiatu ostrzeszowskiego. Do półfinału zakwalifikowały się trzy dwuosobowe drużyny z wszystkich szkół, rozgrywając ze sobą po dwie 30-minutowe partie. W finale natomiast walczyła już tylko jedna, najlepsza drużyna z każdej szkoły.
Ostatecznie na podium stanęli:
MIEJSCE I: Hanna Drzazga i Marta Maciejewska z I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 138pkt.
MIEJSCE II: Kornel Zając i Patryk Puślecki z ZS Nr 2 im Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - w finale uzyskali 91pkt;
MIEJSCE III: Pamela Braun i Kornelia Łamacz z ZS Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - w finale uzyskały 79pkt.
Puchar MASTER OF SCRABBLE powędrował do ZS Nr 2 w Ostrzeszowie, za łączną, największą sumę punktów z wszystkich rozgrywek: 481. Gratulujemy!!!
Laureaci, oprócz lauru zwycięstwa otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe: anglojęzyczne zestawy do gry Scrabble? dla każdego uczestnika?, przewodniki po USA oraz karty z mini rozmówkami angielsko-polskimi. Koordynatorzy konkursu, w imieniu Organizatora, dziękują Starostwu Powiatowemu za objęcie imprezy honorowym patronatem oraz nauczycielom języka angielskiego ostrzeszowskich szkół za przygotowanie młodzieży do konkursu.
Wszystkich zapalonych scrabblomaniaków zapraszamy do potyczek w konkursie w przyszłym roku.

Katarzyna Dembska
Katarzyna Kubiak-Moś