Ogólny      2014-05-30 19:25:37

Rzecznik NIK Paweł Biedziak w ZS nr 2

30 maja kolejnym gościem projektu "Praca, służba i patriotyzm w społeczeństwie obywatelskim" w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko- Norweskiej był znany z ekranu telewizora...

pełniący obecnie funkcję rzecznika NIK Pan Paweł Biedziak. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas liceum i technikum, a także młodzież z Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami. Ponadto gośćmi specjalnymi byli: Starosta ostrzeszowski Lech Janicki, Burmistrz Mariusz Witek, kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Ryszard Szymański oraz przewodniczący Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo w Polsce w latach 1989 ? 2014. Pan Paweł Biedziak od 1991 roku obserwował i kreował przemiany w polskiej policji, jego wykład był więc niezwykle ciekawy. Młodzi słuchacze uczestniczyli w znakomitej lekcji wychowania obywatelskiego. Pan Paweł Biedziak z ogromną swobodą analizował przemiany jakie zaszły w systemie bezpieczeństwa po roku 1989, określił także przyczyny rozwoju przestępczości zorganizowanej i opisał metody pracy policji.

?Żyjemy w innej Polsce. Przez 25 lat wolności zbudowaliśmy system gwarantujący bezpieczeństwo. Zmieniliśmy kraj? ? podkreślał prelegent. Mówił z pasją, posługiwał się licznymi przykładami, znajdując u słuchaczy zrozumienie i akceptację. Paweł Biedziak przez wiele lat był policjantem, rzecznikiem Komendy Głównej, więc jego słowa miały odpowiednią wagę i wymowę.
Spotkanie zakończył dyrektor szkoły Pan Witold Jakubczyk, który wyraził nadzieję na ponowne spotkanie w ZS nr 2. Gość honorowy projektu Pan Paweł Biedziak przyjął zaproszenie z radością i obiecał, że poświęci je rozwojowi wolnych mediów.

Opracowanie: archiwum